Smoczki do butelki – wybierz markę najlepszą dla swojego malucha

[REKLAMA]

Smoczek do butelki można kupić w zestawie z butelką, ale jeśli ergonomia butelki szczególnie naszego malucha zachwyci, prędzej czy później, będziemy mieć do czynienia z sytuacją, w której sam smoczek będzie trzeba zmienić.

Jeśli jesteś w ciąży, ale już zastanawiasz się nad akcesoriami typu butelka do karmienia, smoczek itp., warto wypróbować kilka marek, bo nie wiadomo cz twojej pociesze na pewno będzie pasować dany profil i materiał wykonania smoczka.

Co producent to inny profil

Wybór między produktami do karmienia i uspokajania maluszków jest ogromny. Jeśli spojrzeć na profil smoczków do butelek, mamy naprawdę widoczne różnice między producentami, a warto wiedzieć, że to, do czego nasz maluch przyzwyczai się na początku, będzie miało ogromny wpływ na jego późniejsze przyzwyczajenia. Niektórzy producenci koncentrują się wyłącznie na niemowlętach i butelkach do karmienia, inni poszerzają ofertę o smoczki uspokajające i butelki ze słomką dla dzieci w wieku powyżej roku.

Dla przykładu; Avent smoczek do butelki to producent smoczków i butelek tworzący produkty do użytku dla maluchów od pierwszych dni życia. Sprzedaje zarówno smoczki uspokajająca, jak i akcesoria do karmienia dla dzieci zmagających się z bolesnymi kolkami.

Akcesoria do smoczków i butelek

Poza tym, że wybierzemy najlepszy avent smoczek do butelki, musimy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację i dezynfekcję istotą zwłaszcza w przypadku najmłodszych niemowląt. Akcesoria, w które warto się wyposażyć to m.in.:

  • podgrzewać do butelek – istotny zwłaszcza przy najmłodszych niemowlętach. Jeśli maluch zasypia w trakcie karmienia, możemy zapewnić mu ciepłe mleko nawet po dwóch godzinach
  • szczotki i inne akcesoria do czyszczenia – w zakamarkach butelek i smoczków szczególnie chętnie zbiera się osad z mleka (modyfikowanego czy naturalnego), by się go pozbyć, potrzebować będziemy szczotek z długą rączką i innych akcesoriów przetykających otwory przepływowe w smoczkach
  • sterylizator – urządzenie, w którym umieszczamy wszystkie akcesoria, z którymi ma kontakt jama ustna naszego maluch i mamy pewność, że są zdrowe i gotowe do kolejnego użycia

Wybierając avent smoczek do butelki zawsze kierujmy się wskazaniami na ulotce, by nie wybierać smoczków czy smoczków do butelek dla dzieci w innym niż nasz maluch wieku. Dostosowanie akcesoriów do ssania dla maluchów, ma ogromne znaczenie, jeśli idzie o prawidłowy rozwój zgryzu i późniejsze umiejętności mowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *