Dlaczego warto regularnie ćwiczyć?

Wielu osobom brakuje motywacji, by zacząć regularnie ćwiczyć. A aktywność fizyczna to nie tylko świetny sposób na smukłą sylwetkę, ale też doskonały sposób na poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Pod wpływem aktywności fizycznej wzrasta tempo przemiany materii. Nawet po zakończonych ćwiczeniach, np. podczas oglądania telewizji, nasz organizm spala więcej kalorii niż gdy prowadzimy wyłącznie siedzący tryb życia. Spędzając czas aktywnie inwestujemy we własne zdrowie, poprawiamy pracę układu krwionośnego, zwiększamy objętość płuc, dzięki czemu krew krąży szybciej, reguluje się ciśnienie krwi, tlen i inne substancje odżywcze docierają do poszczególnych komórek ciała. Wpływa to bardzo korzystnie na wygląd skóry, staje się ona lepiej ukrwiona, dotleniona, odżywiona, dzięki czemu wygląda młodziej.

Ćwicząc regularnie zwiększamy gęstość kości, a to zapobiega osteoporozie i zmniejsza ryzyko złamań kości. Aktywność fizyczna poprawia jakość snu. To także doskonały sposób na redukcję stresu. Podczas treningów wydzielają się też  hormony szczęścia. Aktywność fizyczna jest więc świetnym sposobem na poprawę nastroju.

Ćwiczenia fizyczne dodają nam energii, uczą samodyscypliny i przełamywania swoich słabości. Osoby, które mają słaby charakter i zbyt łatwo się poddają, powinny zacząć regularnie ćwiczyć, aby to zmienić. Aktywność fizyczna poprawia również pracę mózgu, a tym samym koncentrację.

To świetny sposób na walkę ze stresem, kiepskim nastrojem, chandrą i depresją. Osoby aktywne fizycznie są bardziej zadowolone z życia niż osoby, które mało się ruszają. Są też lepiej zorganizowane, mają wyższą samoocenę. Osoby, które ćwiczą kilka razy w tygodniu są też bardziej produktywne, z większym zapałem podchodzą do swoich obowiązków, częściej odnoszą sukcesy.

Ćwiczenia fizyczne są też zbawienne dla naszego kręgosłupa. Wzmacniają jego mięśnie, zapobiegając bólom kręgosłupa.

Regularna gimnastyka

Nie musimy przeprowadzać morderczych treningów na siłowni. Ćwiczyć można we własnym domu. Wystarczy zaopatrzyć się w materac gimnastyczny, założyć wygodny strój i zacząć gimnastykować się regularnie. Nawet codziennie. Najlepsze efekty przynosi poranna gimnastyka, ale każda pora dnia jest odpowiednia na ćwiczenia. Gimnastyka polecana jest osobom zabieganym, którym brakuje czasu na regularne wyjścia na siłownię czy do klubów fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.